Hakkımızda

Hakkımızda daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Egekobider’in bu kadar hızlı büyütmeyi nasıl başardığımızı öğrenmek için okuyun.

Tarihçemiz

EGEKOBİDER;

KOBİ’lerin  ortak sorunlarının çözümüne yardımcı olmak, birbiri ile tanışması,  işbirliği yapması, sağlanan desteklerden etkin şekilde yararlanması amacıyla 03/05/2004 tarihinde; “Küçük ve Orta Ölçekli Sanayi İşletmeleri Derneği” adı altında Fettah Güventürk, Aydın Telseren,  Coşkun Gencerler, İshak Erciyes,  Alpaslan Solakoğlu, İrfan Acar, Cenap Anagül, Ahmet Gökmen ve Zekai Fidan’ adlı dokuz sanayici tarafından kurulmuştur. Derneğin kısa adı “KOBİDER”  olarak belirlenmiştir. Derneğin Kütük Numarası : 35041082’tir.

2019 yılında yapılan Genel Kurul toplantısında Derneğimizin adı  KOSGEB   Mevzuatındaki ifadelere paralel olarak EGEKOBİDER-“EGE KÜÇÜK VE ORTA BÜYÜKLÜKTEKİ İŞLETMELER DERNEĞİ” şeklinde yeniden düzenlenmiştir.

Kuruluşundan 2017 yılına kadar Yönetim Kurulu Başkanlığını Fettah GÜVENTÜRK yürütmüştür. 2017 yılında yapılan Genel Kurul Toplantısında oluşan Yönetim Kurulu Başkanlığa Halil KARAKAYA’yı seçmiştir.

FAALİYETLERİMİZ & PROJELERİMİZ

Derneğimiz Kobilerin faydalanabileceği birçok projeyi başarı ile gerçekleştirmiştir. Bugünkü adıyla BAYOSB kısa adıyla bilinen Bağyurdu Organize Sanayi Bölgesi çoğunluğu Egekobider üyesi olan sanayicilerin KOBSAN adıyla kurdukları kooperatifin öncülüğünde kurulmuştur.

Yine BAYOSB ile proje ortağı olarak İZKA desteğiyle Fahrettin Selçik  Mesleki eğitim merkezi projesi gerçekleştirilmiştir.

Konak kaymakamlığı ile ortak İzka desteğinde Mesleki eğitim ve sektör diyaloğu projesi gerçekleştirilmiştir.

Bu projelerin yanı sıra Kobileri ilgilendiren konularda çok sayıda seminer ve toplantılar düzenlenmiştir. Derneğimizin ayrıca 2006 yılından bu yana KOBİ DÜNYASI adlı yayın organı yılda en az iki defa olmak üzere yayınlanmaktadır.

Faaliyetlerimiz ile ilgili detaylı bilgiler aşağıda belirtilmektedir.

YAYINLAR

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcor. sit amet, consectetur adipiscing elit.

YÜRÜTÜLEN VE SONUÇLANDIRILAN PROJELER

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcor.

PROJE ORTAĞI OLARAK DESTEK VERİLEN PROJELER :

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcor. sit amet, consectetur adipiscing elit.

ETKİNLİKLER

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcor. Lorem ipsum dolor sit amet. Ut elit tellus, luctus nec ullamcor.Ut elit tellus, luctus nec ullamcor.